Battle Odyssey – układankowy RPG-ek ze stajni Gameloftu

0
452

Nie będę ukrywał, że gierki Gameloftu nigdy nie robiły na mnie większego wrażenia i raczej nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Bo niestety ich kolejna produkcja, tym razem ta o nazwie Battle Odyssey, znów okazała się podróbką, która wydaje się być stworzona tylko po to, by wykorzystywać ludzką naiwność i – rzecz jasna – zarobić sporo kasy.

Jeszcze przed pobraniem Battle Odyssey byłem świadomy, że jest to kolejna „macz trójka”. Nie pomyślałem jednak, iż będzie ona tak łudząco podobna do tego, co już od dawien dawna znaleźć można w Google Play. Byłem również święcie przekonany, że po kilku sekundach instalacji będę mógł od razu ruszyć do zabawy. Dwa razy przyszło mi jednak czekać na ściągnięcie dodatkowych plików – najpierw przed filmikiem wstępnym, a później tuż po pierwszej walce.

odys

Gra z tego wpisu skupia się na walkach przedstawicieli różnych żywiołów. Do wyboru mamy stworki oraz ludzi, którzy specjalizują się, między innymi, w atakach ogniem czy wodą. Początki nie są łatwe, gdyż wszyscy nasi podopieczni posiadają niskie levele. Chciałbym w tym miejscu napisać, że później jest lepiej, ale – niestety – nie mogę. Dlaczego? Bo prawda jest taka, że w Battle Odyssey bez skorzystania z mikropłatności zawsze pozostajemy w tyle.

Nie można zarzucić twórcom Battle Odyssey tego, że ich dzieło zawiera mało plansz czy też innych dodatków. Nawet bez limitu żyć byłoby co tutaj robić przez wiele godzin, co jest naprawdę doskonałym wynikiem. Szkoda tylko tego, że Gameloftowi nie zależy na szczęściu graczy, natomiast interesuje go zasobność ich portfeli. Czuć to od samego początku i – niestety – z biegiem czasu jest coraz gorzej, a nie na odwrót.

odys1

Rozgrywka polegająca na łączeniu ze sobą elementów i niszczeniu poszczególnych oponentów nie jest czymś nowym, tak więc pisanie o niej na kilka linijek nie ma najmniejszego sensu. Na pewno graliście już w niejedną podobną łamigłówkę i doskonale wiecie, czego można się spodziewać.

Moim skromnym zdaniem największym atutem Battle Odyssey jest grafika. Wszystko, co dostępne jest w gierce prezentuje się na swój sposób uroczo, ale jednocześnie bojowo. Narzekać nie powinniście również na dźwięki, które doskonale pasują do oferowanej rozgrywki.