Batman Arkham Origins – bijatyka z Człowiekiem Nietoperzem

0
630

Kilka dni temu, całkiem niespodziewanie, natrafiłem w Google Play na produkcję Batman Arkham Origins. Zdziwiony faktem, że nie słyszałem o jej premierze oraz tym, że dostępna jest całkowicie za darmo, odłożyłem na bok wszystkie gry do testowania i oddałem palmę pierwszeństwa Człowiekowi Nietoperzowi. Czy należało mu się to? Niestety, muszę Was zmartwić – absolutnie nie!

Pierwsza podstawowa rzecz, od jakiej trzeba bez wątpienia zacząć, to małe ostrzeżenie. Batman Arkham Origins to dość rozbudowana gra z dobrze prezentującą się, trójwymiarową grafiką. Oznacza to, że zajmuje w smartfonie dużo miejsca, a co za tym idzie – pobiera się ją bardzo, ale to bardzo długo. Zazwyczaj przy tego typu grach cierpliwość popłaca, jednak w tym przypadku było zupełnie inaczej.

Jak na pewno każdy z Was się domyślił, Batman Arkham Origins to produkcja skupiona na postaci popularnego Człowieka Nietoperza, który ratuje miasto Gotham z różnego rodzaju opresji. Nasze zadanie w grze – niestety – nie polega na przemierzaniu wirtualnego miasta, lataniu między wieżowcami i jeżdżeniu Batmobilem. Wszystko, co natomiast przychodzi nam robić, to bić się z wrogami superbohatera.

Każdy etap w grze umożliwia nam zmierzenie się z innym przeciwnikiem. Początkowo nie są to bardzo wymagający osobnicy, jednak z czasem sprawa robi się dużo bardziej wymagająca. Na szczęście, im więcej zwycięskich pojedynków mamy na koncie, tym więcej możemy zdziałać, gdyż posiadamy środki na modyfikacje podstawowych umiejętności Batmana, takich jak ofensywa czy zdolności obronne.

Na pewno nie można w grze narzekać na nudę. Cztery części wirtualnego miasta Gotham, w których znaleźć można całe mnóstwo głów do pokonania, zapewniają nam rozrywkę na co najmniej kilka godzin. Prawdopodobnie nie byłoby się do czego przyczepić, gdyby nie fakt, że gra co chwila się wyłącza, zmuszając nas do rozpoczęcia danej walki od początku. Taka sytuacja zdarzyła mi się co najmniej kilka razy, a przecież po studiu Warner Bros mamy prawo wymagać czegoś naprawdę dobrej jakości.

Tak jak wspomniałem, grafika zastosowana w Batman Arkham Origins nie powinna być w żaden sposób krytykowana. Pochwalić wypada też zastosowane w apce sterowanie, które oparte jest nie tylko na dotykowych przyciskach, lecz również rysowanych na ekranie gestach.