Barbie Magical Fashion – ubierankowa zabawa dla najmłodszych

0
1336

Zawsze staram się opisywać gry, które będą trafiały w gust większości z Was. W przypadku Barbie Magical Fashion prawdopodobnie tak nie będzie, gdyż jest to produkcja stworzona typowo dla małych dziewczynek. Niemniej, na pewno warto o niej wspomnieć. Szczególnie, że w ostatnim czasie zbiera dobre opinie i stała się ulubienicą miłośniczek koloru różowego.

Jeżeli chodzi o główną bohaterkę, w tym przypadku raczej zbyt wiele miejsca poświęcać jej nie trzeba. Zgodnie z tym, o czym mówi nam nazwa opisywanej gry, najważniejszą postacią jest w tym przypadku popularna lalka, która postanawia wybrać się na elegancki bal do swojego ukochanego. Prawdopodobnie wybranek serca na imię ma Ken, ale głowy uciąć sobie nie dam.

barbie

Na ekranie początkowym w Barbie Magical Fashion nasza modelka o blond włosach (możemy wybrać sobie także inną) ubrana jest w zwykłą białą sukienkę, a na jej twarzy nie gości żaden makijaż (chociaż i tak – oczywiście – nie widać na jej twarzy ani zmarszczek, ani nic podobnego). Cel jest łatwy do wyjaśnienia – pobawić się w stylistkę, wizażystkę i przygotować Barbie do ważnej uroczystości.

Pierwszym krokiem, jaki wykonujemy w Barbie Magical Fashion jest nałożenie make-upu. W tym przypadku nie mówimy jednak o pudrach, różach i innych, lecz skupiamy się tylko na pomalowaniu okolic oczu oraz ust. Autorzy gierki nie pozwalają na jakiekolwiek kombinacje niezgodne ze „scenariuszem”, dlatego też możemy upiększać jedynie wyznaczone miejsca.

W przypadku tworzenia fryzur oraz wybierania sukienki, sprawa jest równie prosta co przy makijażu. Jedno kliknięcie i gotowe. Nieco ciekawiej wygląda sprawa tiary na głowę Barbie. Tę możemy upiększać różnymi błyskotkami i tworzyć tym samym coś niemalże w stu procentach niepowtarzalnego.

barbie1

Ostatnimi etapami w ubieraniu jest przymierzanie butów i przeglądanie się w lustrze. Do pełni szczęścia niektóre z dziewczynek prawdopodobnie będą potrzebować teł w stylu Małej Syrenki czy innych tego typu dodatków, ale te – niestety – dostępne są w Barbie Magical Fashion odpłatnie.

Na pewno grafika w grze z tego wpisu jest bardzo specyficzna. Myślę jednak, że trafi w gusta osób, do których jest skierowana. W końcu nie widziałem jeszcze cztero-,pięciolatki, która nie byłaby zakochana we wszystkim, co różowe!