Banana Kong – małpa jeść, małpa latać

0
1061

Zdarzają się takie dni, kiedy człowiek zazdrości zwierzakom ich stylu życia – tego, że nie muszą wstawać rano do pracy albo że… nie muszą płacić złodziejskich podatków. Zanim następnym razem przyjdzie Wam wyrazić opinię na temat sielankowej codzienności w dżungli, przypomnijcie sobie bohatera gry Banana Kong, który naprawdę sporo musi się namęczyć, by przetrwać i nie umrzeć z głodu.

Jak pewnie każdy z Was się domyśla, najważniejszą osobistością gry Banana Kong jest przedstawiciel małpiego gatunku zwany gorylem. Zwierzaka poznajemy w momencie, gdy zjada bez opamiętania banany, aż nagle ich stos zaczyna spadać w jego stronę, powodując spore zagrożenie życia. Naszym zadaniem jest kierowanie dawnym, dawnym przodkiem człowieka w taki sposób, by nie zginął z rąk (oczywiście nie dosłownie!) swojego ulubionego przysmaku. Jak to zwykle w runnerach, w stu procentach nie da się zrealizować celu, bowiem prędzej czy później zawsze przegrywamy. Liczą się jednak przede wszystkim chęci, czyli to ile udało nam się utrzymać zwierzaka przy życiu.

banana

Rozgrywka w grze polega na skakaniu z platformy na platformę, unikaniu wszelakich przeszkód i – rzecz jasna – zbieraniu bananów. Sprawa prosta nie jest, bowiem widmo spadających na nas żółtych owoców ciągle nad nami wisi. Na szczęście, od czasu do czasu możemy zagrożenie od siebie oddalić dzięki przyspieszeniu, które jest także znakomitą bronią przeciwko twardym skałom czy wrakom samolotów znajdujących się w wirtualnej dżungli.

Dzięki zbieranym podczas biegu owcom możemy co jakiś czas pozwolić sobie na małe szaleństwo w wirtualnym sklepiku. Gadżetów do kupienia jest całe mnóstwo – do wyboru mamy czapki, różnego rodzaju spadochrony i tak dalej. Oczywiście, nie zabrakło też miejsca dla power-upów, którymi są, między innymi, latające tukany.

banana1

Mimo że Banana Kong to jedynie runner pozbawiony skomplikowanej rozgrywki, nie nudzi się bardzo szybko.  Wszystko przede wszystkim dzięki misjom, które w trakcie rozgrywki mamy okazję wykonywać oraz naprawdę dobrze prezentującej się (jak na apkę tego typu) oprawie graficznej.