Bakery Story 2 – koniec z dietą, czas najeść się donutów!

0
900

Ludzie mają tendencję do tego, by odchudzać się wtedy, gdy na dworze robi się coraz chłodniej. Podejrzewam, że także niektórzy z Was w ostatnim czasie zamienili pyszne kotlety na zdrowe, zielone sałatki, a przekąski zastępują suszonymi owocami. Wybaczcie mi, ale wpis o Bakery Story 2 i tak musiał się pojawić. W końcu jest to jedna z ciekawszych nowości, jakie pojawiły się w tym tygodniu w Google Play.

W Bakery Story 2 jesteśmy właścicielami malutkiej cukierenki. Oczywiście, naszą ambicją jest stworzenie wyjątkowego miejsca, które będzie lubiane przez ludzi w całym mieście i – przede wszystkim – umożliwili zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. Spokojnie, nawet jeśli nie macie talentu kulinarnego, bez problemu poradzicie sobie tutaj z przygotowywaniem babeczek, ciast czy okrągłych pączków. Większe kłopoty powinniście mieć natomiast z zarządzaniem. No bo przecież biznes to nie taka łatwa sprawa, jak sobie niektórzy wyobrażają.

bake

Rozgrywka polega w tym przypadku na obsługiwaniu klientów, to jest wydawaniu im konkretnych posiłków. Nie zajmujemy się sadzaniem ich przy konkretnych stolikach, zbieraniem brudnych talerzy czy też przyjmowaniem płatności. Każda z wymienionych czynności jest zautomatyzowana i absolutnie w trakcie zabawy nie zawracamy sobie głowy tego typu rzeczami.

Najważniejsze jest to, by w wirtualnej cukierni nie brakowało jedzenia. Cały czas musimy dbać o przygotowywanie nowych smakołyków, czy jak kto woli – uzupełnianie zapasów. Jeżeli zdarzy się tak, że ktoś przyjdzie na muffinkę i akurat jej nie znajdzie, na pewno nie będzie zadowolony. A przecież nam – jako właścicielom – zależy na tym, by zdobywać stałych klientów.

bake1

Mimo że słodkości stanowią w Bakery Story 2  bardzo istotny element, nie można zapominać też o wyposażeniu wnętrza naszej miejscówki. Nowe stoliki i krzesła dają nam gwarancję, że będziemy mogli w jednym czasie przyjąć więcej osób, natomiast ulepszone piekarniki, lady czy krzesła poprawiają renomę i usprawniają tworzenie jedzenia.

Bardzo szybko przekonacie się też, że niezbędne jest regularne powiększanie lokalu, ale to już – niestety – dosyć drogie przedsięwzięcie. Z bólem serca stwierdzam, iż w Bakery Story 2 nie brakuje mikropłatności i raczej trudno zaliczyć je do pozytywnych stron opisywanej gry. Na szczęście, poza tym wszystko w niej w porządku. Nawet grafika nie zasługuje na krytykę, choć na pewno nie jest pierwszorzędna.