Bad Roads 2 – samochodówka w klimatach country [VIDEO]

0
558

Na pewno każdy z Was kojarzy „czarno-czarną” produkcję o nazwie BADLAND, którą miałem okazję opisywać jakiś czas temu. Wspomniana gra bardzo przypadła mi do gustu, co sprawiło, że postanowiłem poszukać innych do niej podobnych. I znalazłem. Nazywa się Bad Roads 2 i jest darmową, lecz bardzo dobrą, samochodówką.

W grze Bad Roads 2 wcielamy się w postać kierowcy samochodu dostawczego, który transportuje po krętych drogach klatki z jakimiś zwierzętami. Nie wiadomo, dokładnie jakimi. Wydaje mi się, że mogą to być kurczaki albo indyki, choć moi znajomi widzą tutaj coś zupełnie innego, o czym – ze względu na dość wczesną porę – pisać nie będę.

bad

Nasze zadanie polega na przejechaniu wirtualnym samochodem jak największej ilości metrów. Utrudnieniem jest wspomniana już przeze mnie pagórkowatość dróg oraz fakt, iż nie możemy dopuścić do wypadnięcia klatek z pojazdu. Oczywiście, w dużym stopniu to pierwsze wiąże się z tym drugim.

Podczas jazdy zbieramy w Bad Roads 2 monety, a raczej okręgi, w środku których znajduje się kontur mężczyzny ubranego w kowbojski kapelusz. Możemy dzięki nim odblokowywać kolejne poziomy oraz kupować nowe samochody. Ceny do wysokich nie należą. Dlatego też całkowicie zrezygnowano z mikropłatności.

Apka oferuje nam dwa tryby gry. Wszystko, co znaleźć można w Single Player opisałem Wam powyżej. Jeśli chodzi o Multiplayer, sprawa jest podobna, ale jest pewna różnica – nie staramy się śrubować własnego rekordu, a dążymy do tego, by pokonać naszego przeciwnika. Rozgrywka odbywa się na jednym urządzeniu, tak więc ekran zostaje na jej potrzeby podzielony na dwie części. Na pewno wygodniejsze byłoby wykorzystanie Wi-Fi, ale takie rozwiązanie też ma swoje zalety.

Sterowanie w Bad Roads 2 nie jest niczym skomplikowanym. Do naszej dyspozycji oddano dwie strzałki. Przydają się nam one do poruszania pojazdem oraz manewrowania nim w taki sposób, by nie wywrócił się do góry nogami.

Jak graficznie prezentuje się Bad Roads 2? Myślę, że na screenach widać to doskonale. Świat stworzony na potrzeby gry wygląda bardzo mrocznie, a jednocześnie klimatycznie. Ma w sobie to „coś”, czego brakuje w innych apkach tego typu.