Bad Piggies – świnie w natarciu!

0
911

Nie w każdej produkcji studia Rovio w ofensywie są wściekłe ptaki. W grze o nazwie Bad Piggies przychodzi graczowi pomóc „drugiej stronie mocy”, tak więc wcielić się w dowódcę oddziałów zielonych świń i zrobić porządek z każdą skrzydlatą istotą chodzącą po tym świecie.

Gdy Bad Piggies było dopiero zapowiadane, wiele osób myślało, że opisywana gra nie będzie wiele różnić się od hitu Angry Birds. Tymczasem, już wtedy Rovio dało do zrozumienia, że lubi produkcje z pojazdami mechanicznymi. Złe świnie nie pokonują bowiem swoich największych wrogów za pomocą procy, lecz wykorzystują swój konstruktorski umysł, by stworzyć istną maszynkę do zabijania ptaków.

bad

Reguły rządzone grą łatwo jest wytłumaczyć. Każda plansza to pagórkowaty teren, pełen wielu naturalnych przeszkód, na końcu którego znajduje się cel do wyeliminowania. Aby wykonać powierzone nam zadanie, musimy z dostępnych na danym levelu materiałów stworzyć pojazd dla świń i dotrzeć w jednym kawałku do jednostki wroga.

Na samym początku nie trzeba wiele kombinować, by stworzyć pojazd idealny. Wraz z postępem w grze jest jednak coraz gorzej, bowiem nie tylko przychodzi nam tworzyć samochody, lecz także innego rodzaju konstrukcje, między innymi, samoloty, napędzane malutkim śmigłem bądź oparte na przywieszonych balonikach.

bad1

W chwili obecnej Bad Piggies oferuje prawie 200 leveli do przejścia. Jak przystało na twór studia Rovio czyli producenta popularnej gry Angry Birds, każda plansza stworzona na potrzeby gry jest kolorowa i miła dla oka. Nie można nie wspomnieć również o efektach dźwiękowych, dzięki którym – jestem tego pewien – gra nie byłaby taka sama.

Komu przede wszystkim można polecić Bad Piggies? Fanom serii o Wściekłych Ptakach, którzy lubią pogłówkować przed ekranem, a do tego wiedzą, że pomagając złym świnkom, nie będzie gryzło ich sumienie.


logo-app
Bad Piggies
Rovio Entertainment Ltd.
0   
qrcode-app