Astro Boy Flight – chłopiec szybszy od rakiety

0
591

Trudno nie znać, albo chociaż w jaki sposób nie kojarzyć, Astro Boy’a. Chłopiec, który za sprawą swojego ojca został superbohaterem o nadprzyrodzonych zdolnościach, raz na jakiś czas przypomina o sobie we współczesnym świecie, również w Google Play. Ostatnio dał mi przede wszystkim okazję do dobrej zabawy. Wszystko to za sprawą zręcznościówki Astro Boy Flight.

Chociaż gra opisywana w tym wpisie to prosty runner, gdzie chodzi o bicie rekordów dystansowych, znalazło się w niej miejsce dla fabuły. Naszym głównym zadaniem w Astro Boy Flight jest uratowanie chłopca uwięzionego w laboratorium opanowanym przez niebezpieczne maszyny. Niestety, kiedy ruszamy do walki, okazuje się, że jesteśmy za słabi na głównego bossa, a główny bohater ląduje z hukiem na twardym asfalcie. Co dzieje się dalej? Wiemy tylko tyle, że zostaje wskrzeszony.

astro1

Mimo że uratowanie wspomnianego wcześniej dziecka jest po wypadku raczej niemożliwe, w Astro Boy Flight i tak za każdym razem latamy po przestworzach i zabijamy napotkanych przeciwników, licząc na to, że pomoże nam to złagodzić ból, a przede wszystkim – zemścić się.

Sterowanie opiera się tutaj na czterech prostych ruchach, jednak nie jest to do końca zaleta, biorąc pod uwagę, że zasłaniamy ręką dużą część ekranu i nie widzimy przez to istotnych elementów rozgrywki, w tym głównego bohatera. Ku mojemu zdziwieniu, autorzy Astro Boy Flight nie skorzystali z możliwości, jakie niesie za sobą korzystanie z akcelerometru. Musimy zatem godzić się na warunki, jakie otrzymujemy, bo po prostu i tak nie da ich się zmienić.

astro2

Co raczej oczywiste, najważniejsze w Astro Boy Flight jest mijanie, albo niszczenie, przeszkód oraz brnięcie przed siebie tak długo, jak tylko to możliwe. Nie można – mimo wszystko – ignorować również kwestii finansowych. Zbierane monety pozwalają nam na kupowanie ulepszeń oraz modyfikowanie zbieranych power-upów, czyli magnesów bądź tzw. „szybkich startów”.

Grafika w Astro Boy Flight nie powali Was na kolana, jednak nie ona jest – według mnie – największą wadą tego tytułu. Co zatem nią jest? Punkty energii. Po wyczerpaniu dziesięciu z nich musimy czekać na regenerację, co na co dzień może nie być zbyt uciążliwe, ale w wakacyjnej podróży – zdecydowanie takie jest!