Asterix Megaslap – Galowie i ich mocne piąchy

0
830

Nie muszę nikogo z Was pytać, czy kojarzy Asteriksa oraz Obeliksa, bo myślę, że jest to raczej dość oczywiste. Nie zaszkodzi jednak dowiedzieć się, czy znacie grę mobilną o nazwie Asterix Megaslap. Jeżeli nie, czas najwyższy, byście o niej usłyszeli i zapoznali się z tym, co oferuje posiadaczom smartfonów z Androidem.

W grze Asterix Megaslap wcielamy się w postać Asteriksa, a naszym zadaniem jest wysłać złego Rzymianina tak daleko, jak tylko potrafimy. Naszym jedynym narzędziem jest mocna i dająca ogromne możliwości piącha. Mimo że każdy z nas posiada dwie takie przy swoim ciele, korzystanie z tej wirtualnej wcale nie należy do prostych czynności.

Autorzy produkcji w bardzo oryginalny sposób rozwiązali sterowanie. Jeżeli oglądaliście kreskówki z Galami wiecie, że każdy z nich chcąc kogokolwiek uderzyć, kołował co najmniej kilka sekund swoją pięścią. W grze robimy podobnie. Co najważniejsze, obroty wykonujemy palcem, tak więc, żeby nabrać naprawdę wiele mocy trzeba się sporo namęczyć.

Mimo że kierowanie postacią, a raczej jego pięścią, w Asterix Megaslap przypadło mi do gustu, muszę przyznać, że nieraz sprawiało mi problemy. Czasem nie udawało mi się oddać ciosu, przez co zmuszony był rozpoczynać machanie od nowa. Nie jest to z pewnością nic wygodnego, a ja mam obowiązek Wam o tym wspomnieć.

Podczas gry staramy się bić rekordy dystansowe. Możemy robić to dla własnej satysfakcji albo po to, by pokonać jakiegoś znajomego z Facebooka. Niektórzy z Was  z pewnością będą też starali się wykonywać zadania poboczne, dzięki którym można zarobić całkiem sporo monetek.

Co daje nam wspomniana waluta? Przede wszystkim pozwala na dokupowanie nowych głównych bohaterów oraz dodatków ułatwiających osiąganie dobrych rezultatów. Wśród ulepszaczy znaleźć można, między innymi pieczonego kurczaka oraz ćwierkające i latające ptaszki. Jest to najlepszy dowód na to, że Asterix Megaslap jest produkcją niepozbawioną poczucia humoru.

Jeśli chodzi o grafikę, uważam, że nie jest w tej kwestii najgorzej. Gra prezentuje się kreskówkowo, czyli tak jak powinna. Nie ma w niej przesadnych efektów ani nic z tego typu rzeczy. Dla mnie to żadna wada, choć podejrzewam, że nie wszyscy podzielą moje zdanie w tym przypadku.