Art Of Glow – świecidełkowa sztuka

0
556

Jeżeli nie macie jeszcze dość świecidełek plątających się na choinkach lub gablotach różnych sklepów, a do tego macie nieco wolnego czasu, by się trochę zrelaksować, sprawdźcie koniecznie możliwości mobilnej produkcji Art Of Glow. W tej dość niecodziennej grze nie liczą się zdobywane przez nas punkty i tym podobne. Liczy się tylko dobra zabawa. Nic więcej!

Opisywany program został stworzony dla prawdziwych artystów. Żaden szanujący się malarz czy rzeźbiarz nie patrzy bowiem na zapłatę, a do działania mobilizuje go tylko i wyłącznie sztuka. W Art Of Glow – zgodnie z tym, co już pisałem – nie mamy okazji śrubować rekordów, kupować sobie jakichś dodatków i tak dalej. Wszystko ogranicza się tutaj do tworzenia wymyślonych przez nas arcydzieł. I to właśnie jest w tym wszystkim piękne.

glow

Nie mamy w Art Of Glow do dyspozycji pędzelków, farbek, spray’ów czy też innych podobnych narzędzi. Korzystamy tutaj jedynie ze świateł w różnych kolorach. Owe świecidełka mogą mieć różne barwy i kształty. Ale to wszystko nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Z edycją wspomnianych rzeczy wiąże się spora filozofia. Ale o tym za sekundę.

Jeżeli chcemy, możemy dać smartfonowi pełne pole do popisu w kwestii doboru kolorów i figur. W prawym dolnym rogu znajduje się jednak magiczny przycisk z edytorem. Mamy tam do dyspozycji trzy zakładki. W jednej znajdują się opcje, dzięki którym jesteśmy w stanie ustawić szybkość migania figur, rozmiar, prędkość ich poruszania się i kolor. Możliwości jest więc całkiem sporo i wszystkie z nich są dla nas odblokowane od samego początku.

glow1

Według moich przypuszczeń, w zakładce numer dwa powinno znajdować się narzędzie do nagrywania naszych materiałów albo chociaż zapisywania screenshotów. Niestety, nie wiem dlaczego, mój smartfon w ogóle mi tej opcji nie wykrywa. Być może robię coś źle, a być może tak właśnie powinno być. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co mogę Wam w tej kwestii napisać.

Wygląd aplikacji Art Of Glow na pewno można pochwalić. Co prawda, czarne tło nie wygląda na pierwszy rzut oka jakoś za specjalnie, ale nie ma co ukrywać, że jest jedynym rozsądnym wyjściem. Nie wydaje mi się bowiem, by biała czy czerwona tapeta lepiej sprawdzała się w praktyce.