Archery Tournament – wstrzymaj oddech i strzelaj!

0
506

Lubicie wystawiać na próbę swoją celność, a dodatkowo bawi Was rywalizacja z innymi? Jeżeli nie interesuje Was piłka nożna ani też inny bardziej popularny sport, powinniście być może zastanowić się nad… łucznictwem. Spokojnie, nie wymagam od Was od razu zawodowego strzelania. Na dobry początek proponuję potrenować. A jak nie wiadomo, gdzie, to najlepiej w wirtualnym świecie dostępnym w Archery Tournament.

Archery Tournament nie jest grą, która jest pozbawiona wad, co muszę przyznać już na samym początku. Już przy jej pierwszym uruchomieniu wyraźnie widać, że jej autorzy w ogóle nie zawracali sobie głowy oprawą graficzną. Choć jestem zdania, że najważniejsza jest rozgrywka, uważam także, że w kwestii wizualnej twórcy opisywanej gry zdecydowanie powinni coś zrobić. Naprawdę bowiem nie wypada, aby często pobierana apka wyglądała jak amatorski projekt ze sporą ilością niedociągnięć.

archer

Jak napisałem we wstępie, Archery Tournament pozwala nam sprawdzić się w sporcie zwanym łucznictwem. Choć prawdopodobnie nie wszyscy z Was się na nim znają, musicie wiedzieć, że najważniejsze w nim jest przede wszystkim trafianie do celu umieszczonego na tarczy. Każde podejście pozwala nam na zdobycie od dziesięciu punktów do jednego. W przypadku absolutnego pudła, a więc nietrafienia w tarczę, „premiowani” jesteśmy okrągłym zerem.

W apce możemy zdecydować się na jeden z dwóch trybów rozgrywki. Pierwszy z nich nazwany został grą rankingową, a naszym głównym celem w niej jest przechodzenie z jednego etapu do następnego. Zabawa numer dwa to nic innego jak wirtualny turniej. Albo jeden z czterech przygotowanych przez autorów, albo też stworzony przez nas.

archer1

Kreator imprez łuczniczych jest prosty w obsłudze. Wybieramy w nim odległość z jakiej chcemy strzelać, siłę wiatru oraz ustalamy liczbę przeciwników. W tej ostatniej sprawie warto dodać, iż jesteśmy w stanie skorzystać z usług komputerowego gracza, ale nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wyzwać do pojedynku również kogoś nam bliskiego. Niestety, rozgrywka może się odbywać tylko z wykorzystaniem jednego urządzenia, co nieco hamuje nasze możliwości.

Sterowanie w grach wymagających od nas celności to bardzo ważny aspekt.  W przypadku Archery Tournament nie mogę się do niego w żaden sposób przyczepić. Wprawdzie panowanie nad akcelerometrem nie jest łatwą sprawą, ale kto powiedział, że łucznictwo to mało wymagający sport?