AppLock – blokuj aplikacje, zdjęcia i filmy

1
1412

Czy komuś się to podoba, czy też nie – smartfon to rzecz osobista, której zawartość nie powinna być wszystkim dobrze znana. Jeżeli Wasze urządzenie narażone jest na ciągły kontakt z obcymi osobami, warto wyposażyć się w narzędzie mobilne o nazwie AppLock, dzięki któremu wybrane przez Was materiały będą zabezpieczone hasłem.

Myślę, że każdy z Was sam sobie w główce odpowiedział na pytanie, jakie zastosowanie może mieć AppLockO tym, że zabezpieczanie hasłem niektórych aplikacji, folderów czy filmów jest rzeczą ważną, nie muszę pisać, ani nastolatkom zamykającym się ze smartfonami w pokojach (wiecie, co mam na myśli :)), ani odpowiedzialnym rodzicom, którzy nie chcą po prostu, by ich pociecha „grzebała” w ustawieniach zamiast korzystać z aplikacji, którą jej włączyli.

lock

Narzędzie stworzone przez DoMobile Lab – wbrew temu, na co wskazuje nazwa – nie tylko oferuje opcję zabezpieczania wybranej przez nas aplikacji, lecz także pozwala na zablokowanie niektórych funkcji naszego urządzenia. Możemy wyłączyć opcję odinstalowywania programów, instalacji apek z Google Play, a nawet uniemożliwić odbieranie połączeń przychodzących.

Oczywiście, w AppLock znalazło się też miejsce dla tzw. wirtualnych sejfów. Służą nam one do zabezpieczania konkretnych filmów, zdjęć czy dokumentów.

lock1

Aby aplikacja spełniała swoją rolę, najlepiej jest ją ukryć. Decydując się na to, musimy się liczyć z tym, że będzie można uruchamiać ją, wpisując w przeglądarce internetowej odpowiedni adres bądź też wystukując na klawiaturze odpowiedni numer.

AppLock oferuje nam kilka motywów zabezpieczonego ekranu. Niektóre z nich obsługują jedynie tradycyjne PIN-y, a inne skupiają się na gestach. Osobiście bardziej wolę tę pierwszą opcję, gdyż wydaje mi się ona dużo pewniejsza. No chyba że mówimy o sytuacji, gdy naszym hasłem jest data urodzenia ;).

Jeżeli Wasze dzieciaki są na tyle sprytne, że będą chciały podejrzeć, jakie ruchy wykonujecie, wprowadzając password w AppLock, zawsze możecie skorzystać z funkcji losowej klawiatury. Miesza ona cyferki, tak aby uniemożliwić osobom trzecim wzrokowe nauczenie się PIN-u.

Program spełnia woje zadanie w stu procentach. Jest darmowy, ale dostępna jest też jego wersja premium. Możemy ją wykupić za niecałe 10 złotych albo otrzymać za… oglądanie reklam.