Anomaly 2 – odwrócony tower defense w klimacie Sci-fi

2
587

Polacy z 11bit studios znani są z naprawdę dobrych produkcji. Jeżeli opisywane na łamach AndroidWeba Funky Smugglers oraz Sleepwalker’s Journey Was do tego nie przekonały, być może uda się to produkcji zatytułowanej Anomaly 2, która w Google Play zbiera bardzo dobre opinie i według wielu osób jest najlepszą polską grą na Androida.

Akcja gry Anomaly 2 rozgrywa się w przyszłości, w której ludzka rasa za sprawą niebezpiecznych maszyn jest zagrożona wyginięciem. Od samego początku gry wcielamy się w postać oddziałów złożonych z przedstawicieli naszego gatunku, którzy wychodzą z kryjówek, by znaleźć dogodne dla siebie miejsce do życia. Nasze zadanie można streścić w jednym zdaniu – musimy robić wszystko, co w naszej mocy, by twory nowoczesnej techniki nie zniszczyły prowadzonych przez nas oddziałów.

anomaly

Kampania przygotowana z myślą o osobach lubiących grać w pojedynkę składa się z kilkudziesięciu misji, których przejście zajmuje kilka ładnych godzin. W trakcie jej trwania niejednokrotnie mamy okazję wykazania się wiedzą taktyczną. Możemy decydować o ruchach naszych podopiecznych, a także – co jest w serii gier od 11bit nowością – modyfikować pojazdy wojskowe w specjalne roboty. Dzięki apce możemy na własnej skórze przekonać się, że postaci atakujące nas w grach typu tower defense nie mają łatwego życia.

Anomaly 2 to nie tylko tryb Single Player. Rozgrywka stworzona dla kilku graczy pozwala nam stanąć po stronie ludzi bądź też maszyn. Dzięki temu nie jesteśmy skazywani na monotonność.

anomaly1

Gra charakteryzuje się bardzo dobrze wyglądającą oprawą graficzną, do której nie będzie mogła się przyczepić nawet najbardziej wybredna osoba. Dźwięki stworzone przez ludzi z 11bit także robią bardzo dobre wrażenie. Przede wszystkim świetnie wpasowują się w klimat, a także przesadnie nie wystawiają naszych uszu na próbę.

Anomaly 2 nie należy do tanich produkcji. Pełna wersja gry kosztuje niecałe 15 złotych. Czy warto, mimo to, zdecydować się na jej pobranie? Zdecydowanie tak!


logo-app
Anomaly 2
11 bit studios
4,49 €   
qrcode-app