Angry Minio – po co, pytam się, po co?

0
624

Przywykłem – i Wy pewnie też – do tego,  że w Google Play aż roi się od podróbek znanych tytułów. Wbrew temu, co może się wydawać, niektóre z mobilnych kopii sprawują się niemal tak dobrze jak pierwowzory. Podkreślam „niektóre”, bowiem do grona udanych podróbek z pewnością nie zaliczyłbym Angry Minio.

W grze Angry Minio wcielamy się w żółtą kulkę z oczkami, buzią i włosami, której zadaniem jest niszczenie wszystkich niebieskich kuleczek. Nie wgłębiałem się w fabułę produkcji, ale podejrzewam, że jeśli w ogóle jest, to nie należy do ciekawych. W końcu rzadko spotyka się gry, w których rozgrywka jest poniżej krytyki, a fabuła porywająca.

angry

Sięgnąłem po ten tytuł, ponieważ spodziewałem się powiewu świeżości w apkach w stylu popularnych Angry Birdsów. Przeliczyłem się. Mogłem to już powiedzieć po pierwszych dwóch poziomach, ale postanowiłem być cierpliwy. Na nic się to, niestety, zdało. Nie mogłem dłużej patrzeć na niemal identyczną procę i wręcz skopiowane konstrukcje składające się z drewnianych belek i kilku innego rodzaju elementów. Po prostu nie mogłem.

Aby nikt nie posądził mnie o brak konkretów, napiszę w kilku zdaniach, czego dokładnie spodziewać się można w Angry Minio. Ogólnie zabawa polega na wystrzeliwaniu ze wspomnianej procy żółtej kulki i niszczeniu niebieskich. Maksymalnie za przejście etapu otrzymać można trzy gwiazdki, ale już jedna gwarantuje nam przepustkę do kolejnego poziomu. Leveli mamy kilkadziesiąt, tak więc jeśli gra Wam się spodoba, albo będziecie bardziej cierpliwi niż ja, na pewno spędzicie ze smartfonem dużo czasu.

angry1

Pod względem audiowizualnym Angry Minio nawet nie może równać się tworom studia Rovio. Plansze, mimo że dość kolorowe, nie cieszą oczu, a oprawa dźwiękowa, jeśli tak można w ogóle nazwać kilka dźwięków na krzyż, brzmi tak, jakby stworzył ją jakiś totalny amator.

W Google Play Angry Minio ma dość dobre oceny. Być może ludzie oceniający tę grę nie grali nigdy w Angry Birdsy albo to ze mną jest coś nie tak. Jeśli moja opinia nie jest dla Was zbyt wiarygodna, sami sprawdźcie produkcję z tego wpisu i dajcie znać, co o niej sądzicie. Komentarze można zostawiać na dole wpisu.


logo-app
Angry Minio
Wanted Games
0   
qrcode-app