Angry Killer Ninja – biały wściekły ninja

0
572

Większość gier z wojownikami w roli głównej daje nam do zrozumienia, jak niezwykłym sprytem, zwinnością i umiejętnościami walki musi charakteryzować się ninja, by być najlepszym z najlepszych. I choć miałem okazję zagrać w wiele z nich, to dopiero Angry Killer Ninja pokazało mi, jak ciężkie jest zadanie zamaskowanych karateków.

Angry Killer Ninja – bo inaczej być nie mogło – towarzyszymy wojownikowi ubranemu w biały strój, który otrzymał od swojego mistrza zadanie polegające na zabiciu wszystkich osobników należących do wrogiego klanu. Jak rozpoznać wrogów? Bardzo łatwo. Każdy z nich nosi czarny strój, a więc na tle naszego głównego bohatera ewidentnie się wyróżnia.

angry

Apka stworzona przez Two Thumbs Games nie oferuje nam rozgrywki rozłożonej na kilkanaście poziomów. Staramy się w niej za każdym razem o zdobycie jak najlepszego rezultatu. W jaki sposób nabijamy punkty? Oczywiście, poprzez zabijanie nieprzyjaciół. Zgon wroga to określona liczba „oczek”. Im więcej ich na naszym koncie, tym lepiej.

Mimo że na pierwszy rzut oka Angry Killer Ninja wygląda dość niepozornie, potrafi nieźle zaleźć za skórę. Przede wszystkim dlatego, że w wirtualnym świecie występuje całe mnóstwo wrogów, a aby przegrać wystarczy raz popełnić błąd. To raczej rzadkość w tego typu grach. Najczęściej mamy do dyspozycji kilka serduszek, które pozwalają nam od czasu do czasu zaliczyć jakąś wpadkę. Ale przecież nikt nie mówił, że będzie łatwo, prawda? 😉

Sterowanie w grze ogranicza się do dotykania ekranu w miejscu, gdzie chcemy wysłać naszego białego ninja. Niech to jednak w żaden sposób Was nie zwiedzie. Wcale nie ułatwia to wykonywania zadania, bowiem nasi wrogowie to niezwykle umiejętnie walczące kreatury.

Z racji tego, że bicie rekordów potrafi znudzić nawet najbardziej zapalonego gracza, autorzy Angry Killer Ninja przygotowali dwa „urozmaicacze”. Jednym z nich są achievementsy, natomiast drugim – globalny ranking wyników. Możecie się ze mnie śmiać, ale gdyby nie ten drugi element, pewnie wyłączyłbym apkę po kilku minutach.

Audiowizualnie nie jest najgorzej. Świat ninja prezentuje się w grze kreskówkowo, a dźwięki – oczywiście o orientalnych klimatach – znakomicie pasują do ogólnego charakteru rozgrywki. Nic tylko polecać! 🙂