Angry Birds – najlepsza z najlepszych

17
832

Wściekłe Ptaki są obecnie widoczne niemal wszędzie. Mamy zabawki z ich podobiznami, czasopisma oraz wiele rożnego rodzaju aplikacji. Mimo że każdy z Was grał pewnie w co najmniej jedną część sagi od Rovio, być może nie wszyscy wiedzą, jak wygląda i co oferuje produkcja, która zapoczątkowała boom na wojnę pomiędzy skrzydlatymi stworzeniami a zielonymi świnkami.

Angry Birds to gra, w której przychodzi nam pomóc tytułowym ptakom w walce ze świniami, starającymi się robić wszystko, by naszym skrzydlatym przyjaciołom utrudnić życie. Z racji tego, że główni bohaterowie gry zdają sobie sprawę, iż w bezpośrednim starciu nie mieliby zbyt wielu szans na osiągnięcie sukcesu, postanawiają wykorzystać procę, by wyeliminować jednostki wroga. Czy ich plan się powiedziecie? Wszystko zależy od tego, jakimi kombinatorami jesteśmy.

angrybird

Pierwsza część sagi zręcznościówek od Rovio oferuje nam ponad 400 poziomów do przejścia. Wspomniane levele usytuowane są w kilkunastu rozdziałach, na końcu których zawsze czeka nas nieco bardziej wymagająca rozgrywka. Początkowo po naszej stronie walczą jedynie ptaki w kolorze czerwonym. Z biegiem czasu zaczynają pojawiać się jednak nowe, posiadające nieco inne umiejętności – między innymi, czarne, które dzięki swej masie są w stanie zniszczyć naprawdę bardzo wiele.

Obecnie wydawane produkcje z serii Angry Birds mają to do siebie, że dodają do rozgrywki wiele skomplikowanych elementów, które wydają się być robione „na siłę”. Jeżeli zgadzacie się ze mną, na pewno powinniście pobrać z Google Play pierwszą część hitu od Rovio, bowiem prawie nic poza drewnianymi, szklanymi i kamiennymi belkami tutaj nie znajdziecie.

angrybird1

Produkcje Rovio są bardzo miłe dla oka. Obecnie nikomu już nie trzeba o tym pisać. Wszystko zaczęło się właśnie od Angry Birdsów, tak więc z pewnością doskonale wiecie, czego można spodziewać się pod względem audiowizualnym od tej produkcji.