Amber Weather – minimalizm też może być użyteczny

0
716

Minimalizm kojarzy nam się z niewielką liczbą opcji, dlatego kiedy szukamy jakiejś bardziej zaawansowanej aplikacji, nie chcemy o nim w ogóle słyszeć. Czy słusznie? Okazuje się, że niekoniecznie, co świetnie widać na przykładzie programu o nazwie Amber Weather. Już spieszę z wyjaśnieniami – to proste, ale bardzo użyteczne, narzędzie do sprawdzania prognozy pogody.

W wakacje człowiek zazwyczaj częściej zagląda do aplikacji takich jak Amber Weather. Planując wypad za miasto czy też urlop z rodzinką, staramy się robić wszystko, by mieć jak najlepszą pogodę podczas wypoczynku. Jeżeli chodzi o opisywany program, sprawdzalność wyświetlanych w nich prognoz jest dość zadowalająca, chociaż – oczywiście – zdarzają się nie do końca sprawdzające się dane.

We wstępie pisałem o minimalizmie i trudno o nim znowu nie wspomnieć. Amber Weather od początku sprawia wrażenie narzędzia bardzo prostego w obsłudze. Ekran główny pokazuje pogodę dla naszej bieżącej lokalizacji, natomiast na dole znajduje się panel, dzięki któremu możemy sprawdzić, co będzie działo się za oknami w ciągu najbliższych godzin bądź dni.

Jak to zazwyczaj bywa, najwięcej miejsca poświęca się w Amber Weather temperaturze oraz opadom. Na pierwszy rzut oka wydaje się, iż program pozwala na sprawdzanie informacji tylko o tych dwóch parametrach. Wystarczy jednak bliżej się przyjrzeć, aby dostrzec malutki przycisk ze strzałeczką, który pokazuje informacje dotyczące, między innymi, ciśnienia, punktu rosy, widoczności czy też godzin wschodu i zachodu słońca.

Autorzy aplikacji zdecydowali się na zastosowanie jednolitego tła w swoim dziele, a więc nie ma co liczyć w nim na deszczowe obrazki i tak dalej. Szczerze mówiąc, przyzwyczajony byłem do nieco innych rozwiązań, ale bardzo szybko przekonałem się, że to, co oferowane jest w Amber Weather sprawdza się w praktyce znakomicie. A kiedy dowiedziałem się o tym, że kolory dominujące w programie mogę sobie zmienić, byłem jeszcze bardziej zadowolony.

Ogromną zaletą Amber Weather jest bez wątpienia opcja umożliwiająca personalizację widżetów oraz lockscreena. Niestety, dodatkowe „skórki” wymagają od nas odwiedzenia Google Play. Ma to swoje plusy i minusy, ale suma summarum raczej nie ma powodów do przesadnego narzekania.