Amazing Run 3D – runner dla największych twardzieli

0
528

Zanim postanowicie zrezygnować z czytania tego wpisu, musicie wiedzieć, że Amazing Run 3D to zupełnie inna zręcznościówka od pozostałych tego typu. I nie wyróżnia ją tylko sterowanie, lecz także typy przeszkód, model rozgrywki i inne istotne szczególiki. Czujecie zainteresowanie w Waszych głowach? No to dobrze – w końcu kilkadziesiąt tysięcy ludzi nie mogło się mylić co do wspomnianego tytułu!

Życie gracza, które w moim przypadku trwa już kilkanaście ładnych lat, nauczyło mnie, aby bardzo sceptycznie podchodzić do „nowości” w worku z popularnymi gatunkami. Trzeba przyznać, że prawie zawsze nie można traktować poważnie ani „nowych” układanek, ani tym bardziej runnerów. Na szczęście, w przypadku Amazing Run 3D jest zupełnie inaczej.

Nie pamiętam dokładnie, jak nazywał się ten japoński program, ale wiem zabawa oferowana w Amazing Run 3D bardzo go przypomina. Gracz w każdym poziomie musi pokonywać tor przeszkód, który znajduje się wysoko nad wodą. Stojące na drodze zawodnika elementy są zrobione z miękkich materiałów, ale i tak są bardzo groźne. I co ciekawe –  już trzy skuchy powodują zakończenie zabawy.

Ogólnie rzecz biorąc, twórcy przygotowali dla nas czterdzieści poziomów do ukończenia i rozgrywkę typu Endless. Z racji tego, że występuje tutaj limit żyć, przejście całej gry wymaga od nas zaangażowania przez co najmniej kilka dni. Oczywiście, z mniejszymi bądź większymi przerwami na kawę, ciastko i spanie.

Sporo osób narzeka na sterowanie zastosowane w opisywanej produkcji. Czy słusznie? Na pewno jest ono trochę zagmatwane, ponieważ nie tylko pozwala nam skakać, biec czy zatrzymywać się, lecz również umożliwia kucanie, a także „wybudzanie” zawodnika po straceniu serduszka. Mimo wszystko, uważam, że Amazing Run 3D zyskuje swoją popularność właśnie dzięki niecodziennemu systemowi kierowania postacią. Co by nie mówić – wiele z nas maiło już dosyć wykonywania wszystkiego za pomocą dwóch przycisków, prawda?

Na koniec krótko o grafice. Niestety, trzeba przyznać, że Amazing Run 3D nie należy do wyjątkowo pięknych zręcznościówek. Potrzeby przeciętnego gracza powinno jednak spełnić w tej kwestii w stu procentach.