Alphabear – misiaki-literaki to niezłe rozrabiaki!

0
626

Lubię bawić się językiem. Lubię składać wymyślne zdania, używać różnych słów, a czasem je trochę modyfikować i ulepszać na swój sposób. Wiem, że zasób słownictwa, dlatego robię wszystko, by ciągle go poszerzać. I żałuję tylko, że nie ma polskiej gry, która byłaby tak fajna jak angielski Alphabear.

Alphabear – jak wskazuje na to sama nazwa – skupia się na misiach. Nie są to jednak takie zwykłe zwierzaki, lecz takie… misiaki-literaki. Dlaczego akurat tak? No bo są niedźwiadkami, niby wyglądają groźnie i mają duże zębiska, ale przede wszystkim lubią spędzać czas na układaniu wyrazów i… ubieraniu się w przeróżne rzeczy.

alphabear

Gra dostępna w opisywanej produkcji podzielona jest na trzy tryby. O standardowym powiemy dzisiaj najwięcej, ale zanim to nastąpi warto dodać, że znalazło się też w Alphabear miejsce na Multiplayer w trybie online oraz wyjątkowe, naprawdę fajne wyzwania, które pojawiają się bardzo rzadko, ale za to dają mnóstwo frajdy i niezapomnianych wrażeń.

Można by było napisać, że w Alphabear chodzi tylko o składanie słów z rozsypanki literkowych tabliczek, ale nie do końca byłoby to prawdą. W owej apce dosłownie karmimy głównych bohaterów coraz to bardziej wymyślnymi wyrazami, a samo bicie rekordów jest tak samo ważne, jak odkrywanie nowych gatunków futrzastych przyjaciół.

alphabear1

Mimo że Alphabear wygląda trochę jak gra dla dzieci, nie ma tu mowy o żadnych ułatwieniach. Co prawda, każde zwierzątko ma jakąś umiejętność specjalną, ale trzeba dobrze znać zawartość słownika, by odpowiedniego z niej skorzystać. Dodatkowo, aplikacja dosłownie nie wybacza błędów, tak więc musicie przygotować się na wiele prób, które doprowadzą Was do totalnego mistrzostwa.

Jestem pod wrażeniem, jak wiele fajnych rzeczy udało się stworzyć ludziom ze studia Spry Fox. Jedynym minusem – niestety – jest cały czas to, że Alphabear dostępne jest jedynie w języku angielskim, co jest pewnie sporym ograniczeniem dla większości z nas.