Alien with a Magnet – wciągająca rozgrywka w kosmicznym wydaniu [VIDEO]

0
502

Amerykańskie filmy z gatunku science-fiction dają nam jasno do zrozumienia, że kosmici posiadają dużo lepszy sprzęt od naszego. Z przykrością muszę stwierdzić, że robią nas w balona. Zielony przyjaciel z gry Alien with a Magnet niedawno mi to udowodnił, kiedy postanowił przeżyć w Układzie Słonecznym, używając do tego… niebiesko-czerwonego magnesu.

Alien with a Magnet to – jak po części już wspomniałem – wirtualna historia pewnego ufoludka. Stworzenie z obcej planety, które na pierwszy rzut oka wygląda bardzo sympatycznie, podczas podróży latającym spodkiem rozbiło się na jednym z kosmicznych obiektów. Dopadła je depresja, że już nigdy nie trafi do domu, aż tu nagle… znalazł coś, co pozwala mu podróżować z jednej planety na drugą. Tym „czymś” jest – oczywiście – magnes.

magnet1

Rozgrywka w grze polega na transportowaniu „aliena” z jednej planety na drugą. Kołujemy się wokół ciała niebieskiego, trzymając palec na ekranie. Kiedy natomiast chcemy, by nasz bohater wyruszył na dalszy podbój kosmosu, po prostu nie dotykamy wyświetlacza. Muszę przyznać, że łatwiej to napisać, niż zrobić. Z racji tego, że we Wszechświecie brakuje grawitacji, trzeba naprawdę dobrze wyczuć grę, by kosmita mógł osiągnąć cel.

Autorzy produkcji Alien with a Magnet przygotowali dla nas dwa tryby gry. Jeden z nich jest standardowym Story Mode, w którym wykonując zadanie w jednej planszy, dostajemy dostęp do kolejnej i tak dalej, i tak dalej. Drugi to Time Attack, czyli mówiąc wprost – gra na czas. W niej chodzi głównie o to, by jak najszybciej ukończyć dany etap.

magnet

Podczas przygody w apce zbieramy monety oraz kolorowe diamenty. Ich stan wyświetla się na ekranie głównym podobnie jak statystyki. Niestety, drogocenne błyskotki są tylko i wyłącznie dodatkiem, który niewiele wnosi do rozgrywki. Ba, można nawet powiedzieć, że zupełnie niepotrzebnym.

Pod względem audiowizualnym produkcja Alien with a Magnet uraczyła mnie przede wszystkim oryginalnym i kolorowym wyglądem, który pozwala nam cieszyć się z każdej minuty spędzonej w wirtualnym Wszechświecie. Dźwięki zastosowane w grze także należy pochwalić, bowiem świetnie spisują się w praktyce.

)