Alien Hive – (nie)zwykła łamigłówka o kosmitach

0
524

Jeżeli lubicie grać w produkcje z gatunku match-3, jednak nudzi Was ich schematyczność, doskonałym rozwiązaniem z pewnością będzie dla Was gra Alien Hive. Dlaczego? Bo łączymy w niej idealnie pasujące do siebie elementy nie po to, aby zdobyć jak największą liczbę punktów, lecz by odkryć… nowe gatunki kosmicznych mieszkańców Wszechświata, a sam ten fakt zapowiada już naprawdę świetną zabawę!

Alien Hive dostępne mamy dwa tryby gry. Tak naprawdę tylko jeden z nich potrafi nas zatrzymać przed smartfonem na dłużej niż kwadrans, ponieważ drugi jest niczym innym, jak typową łamigłówką, gdzie staramy się zbierać w trójelementowe grupki różne symbole i śrubować dzięki temu własne rekordy punktowe.

hive

Rozgrywka, która wyróżnia opisywaną aplikację na tle innych bardzo podobnych, nazwana została trybem Hive. Różni się ona od standardowej zabawy przede wszystkim tym, że nie jesteśmy ograniczeni w niej limitem czasowym, a tylko i wyłącznie ruchami, natomiast naszym celem jest ewoluowanie gatunków kosmitów.

Odkrywanie nowych pozaziemskich istot możliwe jest dzięki odpowiednim połączeniom. Na planszach występują wirtualne roślinki, kryształy oraz kule energii. Każdy ze wspomnianych symboli posiada inne właściwości i coś innego tworzy. Niektóre zwiększają liczbę dozwolonych ruchów, a inne produkują swego rodzaju inkubatory, z których rodzą się kosmici. Autorzy Alien Hive pokusili się o fajny tekstowy tutorial, tak więc myślę, że w czysto teoretycznych kwestiach szkoda zbyt wiele zdradzać.

Ilu ufoludków mamy do odkrycia? Szczerze powiedziawszy, ciężko jest zliczyć. Jeśli jednak nie lubicie typowych pięciominutówek, a raczej wolicie bardziej angażujące produkcje – jestem niemalże w stu procentach pewien, że będziecie zadowoleni. „Gablotka” z nieodkrytymi stworami wygląda bowiem bardzo obiecująco.

hive1

W trakcie naszej przygody na mobilnej planecie możemy w trudnych chwilach pokusić się o skorzystanie z różnych boostów. Rzecz jasna, nie są one dostępne za darmo, a przychodzi nam za nie płacić. Złoto dostępne w grze możemy albo sumiennie zbierać, albo kupić za prawdziwą kasę. Pakietów za polskie złotówki jest całe mnóstwo, tak więc raczej każdy z Was znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Graficznie Alien Hive prezentuje się – moim zdaniem – dużo lepiej, niż wszystkie konkurencyjne apki razem wzięte. Miłe dla oka elementy można tu dostrzec wszędzie, gdzie tylko się da – począwszy od menu głównego, a kończąc na wspomnianym już przeze mnie samouczku.