Airheads Jump – piłka plażowa skacze po drzewach

0
665

Na pewno mieliście kiedyś okazję zagrać w Icy Towera albo coś bardzo do niego podobnego. Jeżeli bawi Was skakanie z jednego miejsca na drugie i osiąganie jak najlepszych rezultatów, nie powinniście znaleźć zbyt wielu powodów, aby ponarzekać sobie na produkcję o nazwie Airheads Jump. Proszę Was tylko o jedno – przed uruchomieniem gry wyłączcie logiczne myślenie. W przeciwnym wypadku nie będziecie odczuwać frajdy ze skakania piłką po wysokich drzewach.

Fabuła gry Airheads Jump mówi nam o pewnej kolorowej piłce, która – nie wiadomo do końca w jaki sposób – trafia na wyspę opanowaną przez dziwnie zachowujące się plemię. Pewnego dnia członkowie wspomnianej społeczności postanawiają porwać pompowany kolisty przedmiot. Dlaczego chcą to zrobić, tego – niestety – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że z pomocą przychodzi piłce kolorowy tukan, który zabiera swojego nowego przyjaciela do dżungli pełnej wysokich, zarośniętych drzew.

jump

Zadanie stojące przed nami w apce wydaje się bardzo proste. Dlaczego? Bo chodzi tutaj tylko i wyłącznie o kierowanie piłki z jednej gałęzi na drugą i zbieranie przy tym pieniążków. Pierwszych kilka plansz nie sprawia nam najmniejszego problemu. Z czasem robi się jednak trudniej. Na naszej drodze pojawia się bowiem coraz więcej przeszkód, a odległości między kolejnymi częściami drzew są coraz mniejsze.

W chwili obecnej do przejścia mamy w Airheads Jump blisko 100 poziomów. Choć w każdym z nich robimy dokładnie to samo, nie zawsze te same czynności oznaczają wykonanie zadania. Przed rozpoczęciem rozgrywki zawsze pojawia się na ekranie informacja, z której dowiadujemy się czy powinniśmy bardziej skupiać się na zbieraniu monetek, czy też osiąganiu rezultatów wysokościowych wyrażonych w metrach.

jump1

Waluta w grze nie odgrywa jakiejś bardzo ważnej roli. Jeśli chodzi o mobilne pieniążki, te służą nam głównie do zmieniania głównych bohaterów. Zielone diamenty to natomiast środek płatniczy służący do zbrojenia się w power-upy. Warto wspomnieć, że ulepszenia możemy zdobywać również za oglądanie reklam, co jest naprawdę godnym pochwały pomysłem.

Sterowanie w Airheads Jump opiera się na akcelerometrze. Podejrzewam, że niektórzy z Was nie będą z tego zadowoleni, ale prawda jest taka, iż tylko w ten sposób można było stworzyć system idealnie pasujący do rozgrywki oferowanej w tej grze.

W kwestii grafiki, nie powiem, byłem bardzo mile zaskoczony. Opisywana produkcja okazała się być naprawdę dobrze wyglądającym dziełem mobilnym, gdzie ciężko spotkać elementy wymagające większych lub mniejszych poprawek.