Age of Wonder The Last Scrolls – Eratostenesie, pomocy!

0
588

Akcja produkcji Age of Wonder The Last Scrolls rozgrywa się w starożytnej Bibliotece Aleksandryjskiej, natomiast nam przychodzi wcielić się w postać Eratostenesa. Nie lubicie historii? W tym przypadku to żaden problem, bo we wspomnianej grze wiedza na temat przeszłości nie jest w ogóle potrzebna do tego, by świetnie się bawić!

Age of Wonder The Last Scrolls spełniamy rolę zarządcy największej niegdyś biblioteki i staramy się wpoić ludziom do głowy wartości zawarte w legendarnych zwojach papieru. I robimy to w stu procentach dosłowny sposób, a więc nie przychodzi nam głosić teorii na głos czy też organizować kursów dla głodnych wiedzy.

scrol

Plansze przygotowane przez autorów gry wymagają od nas przede wszystkim sprytu. Mimo że zawsze musimy tutaj jedynie rzucać „scrolla” w jednego lub kilku wirtualnych ludzi, przeszkód mogących pokrzyżować nam plany jest całe mnóstwo. Oczywiście, nie będę psuł Wam zabawy i wymieniał wszystkich z nich. Napomknę jedynie, że duża cześć przeszkadzajek jest bardzo ruchliwa i wymusza na nas podejmowanie decyzji niemalże w ułamku sekundy.

Poza zwojami w Age of Wonder The Last Scrolls mamy do dyspozycji, między innymi, kamienie. Do czego nam one służą? Wbrew pozorom, również są bardzo ważne, ponieważ to dzięki nim wprawiamy w ruch dźwignie, a niekiedy po prostu niszczymy jakąś przeszkodę, by dostać się do celu, czyli do głowy jednej bądź kilku postaci.

Wykonywanie zadania wymaga od nas jedynie przeciągania palcem po ekranie, jednak z racji tego, że Age of Wonder The Last Scrolls oferuje aż 60 plansz, nie jest to produkcja tylko na kilka minut. Nie nazwałbym jej też na pewno piekielnie wymagającą, choć widziałem od niej dużo łatwiejsze.

scrol1

Graficznie opisywany tytuł jest dość oryginalny, podobnie jak fabuła. Rozgrywka pokazywana jest nam w dwuwymiarze i choć ludzie nie są tutaj dość realistyczni, wyglądają sympatycznie, co jest na pewno sporą zaletą. Jeżeli spodoba Wam się wygląd, na pewno będziecie zadowoleni również z efektów dźwiękowych. Mnie osobiście trochę przeraża głos narratora, ale poza tym niczego bym nie zmienił.

Age of Wonder The Last Scrolls pobrać można całkowicie za darmo, jednak chcąc wspomóc autorów, możemy zdecydować się na odblokowanie wszystkich leveli i wyłączenie reklam. Koszt takiej przyjemności? Trochę ponad 8 złotych.