Age of Wind 3 – piraci mórz są już tuż-tuż!

0
670

Marzy Wam się piracka przygoda na szerokim morzu? Proszę Was, nie wydawajcie całego swojego majątku na tygodniową wycieczkę zabytkowym statkiem, a po prostu zainstalujcie na swoim smartfonie grę o nazwie Age of Wind 3. Gwarantuję Wam, że będziecie dzięki niej bawić się znakomicie i nieraz wspomnicie znajomym, co takiego udało Wam się złupić, pływając sobie po różnych zakątkach wirtualnego świata.

Age of Wind 3 dostajemy szansę pokierowania własną grupą piratów, czyli mówiąc wprost – mamy okazję wcielić się w postać kapitana z prawdziwego zdarzenia. Do naszych kompetencji należy przede wszystkim sterowanie statkiem oraz decydowanie o ataku na różnego rodzaju obiekty znajdujące się w zasięgu wzroku. Nie oznacza to – rzecz jasna – że cała gra jest nudna jak flaki z olejem. Wręcz przeciwnie, cały czas mamy w niej co robić.

Jak każdy z Was pewnie doskonale się domyśla, niszczenie wrogich urządzeń transportowych pozwala na zdobywanie cennych towarów, a także zwiększenie punktów respektu, który w pirackim życiu jest niemal tak samo ważny, jak drewniana noga, przepaska na oczy i czarna czapka z trupią czaszką.

Podczas naszych morskich wypraw możemy zebrać wiele rzeczy, między innymi, kawę, kakao, srebro oraz inne mniej lub bardziej wartościowe przedmioty. Oczywiście, wszystkie nasze łupy nie sprzedają się automatycznie. Aby je spieniężyć, musimy udać się na targowisko znajdujące się w przystani.

Wspomniana miejscówka służy nam w Age of Wind 3 nie tylko do odsprzedawania towarów, lecz również umożliwia uprawianie hazardu (nie mamy tu do czynienia z ruletką czy blackjackiem, a jedynie tradycyjną grą w kości) oraz kupowanie nowych statków, które różnią się od tego podstawowego maksymalną ładownością, czyli dają nam większe możliwości zarobku.

Pod względem audiowizualnym opisywana produkcja zrobiła na mnie dosyć pozytywne wrażenie. Nie ukrywam jednak, że głównie postanowiłem Wam o niej wspomnieć ze względu na bardzo oryginalną rozgrywkę, która łączy ze sobą cechy apki strategicznej ze zręcznościówką z prawdziwego zdarzenia.

Grę pobrać można z Google Play za darmo. Uważam, że jest to jeden z głównych powodów, dla jakich nikt z Was nie powinien przejść obok tej apki obojętnie.