Agar.io – internetowy hicior w wersji mobilnej

1
657

Agar.io to tytuł, który prawdopodobnie kojarzy każdy, kto jest na bieżąco z najnowszymi internetowymi trendami. Rozgrywka polegająca na zjadaniu piłeczek i przeciwników podbiła serca ludzi na całym świecie, a teraz – dzięki temu, że dostępna jest również w wersji mobilnej – prawdopodobnie zyska kolejną rzeszę fanów!

Reguły gry są w tym przypadku bardzo proste i zaznajomienie się z nimi nie trwa więcej niż kilka sekund. Autorzy gry stwierdzili nawet, że niepotrzebny jest tutorial, co wydaje się być rozsądnym wyjściem, biorąc pod uwagę, iż wszystkie elementy rozgrywki bardzo łatwo można wyłapać w praktyce.

Każdy, kto postanawia włączyć się do gry, kieruje w Agar.io kolorową piłeczką. Wraz z nami na planszy przebywa zazwyczaj około dwudziestu uczestników z jednym, podstawowym celem w głowie – zjadać mniejszych i nie dać się pokonać większym. Oczywiście, na zakratkowanym terenie spotkać można także komputerowych zawodników. I to zarówno tych karmiących, jak i karmionych.

Wszystkie ruchy wykonujemy w grze za pomocą dotykowej gałeczki, która pojawia się na ekranie zawsze, gdy dotkniemy palcem w którekolwiek miejsce na wyświetlaczu. Wyjątek stanowi jedynie obszar z dwoma innymi przyciskami, z których jeden służy do rozszczepiania posiadanej przez nas kuli, a drugi pomaga w atakach.

Produkcja Agar.io podbiła serca internautów swoją prostotą, dlatego nie ma się co dziwić, że w wersji mobilnej zabrakło dodatków i innych podobnych „ulepszaczy”. Na początku może wydawać się to wadą, ale po kilku minutach spędzonych na zjadaniu i uciekaniu na pewno stwierdzicie, że jest zupełnie na odwrót.

Nick w grze możemy zmienić przed każdą rozgrywką, dzięki czemu Agar.io bez najmniejszego problemu może być używane przez wszystkich członków rodziny. Niestety, mam też jedną, nie do końca dobrą, wiadomość: opisywana gra uruchamia się w trybie offline, ale o zabawie bez połączenia z internetem możecie jedynie pomarzyć. Jeżeli o mnie chodzi, uważam, iż to właśnie zabawa z samymi botami powinna znaleźć się w najbliższej aktualizacji. A czy tak będzie? Niedługo powinniśmy się przekonać.