Adventures in Zombie World 2 – autostradą do Zombielandu

0
484

Głupio to pisać, ale pomimo moich oraz Waszych starań, wirtualny świat znów został nawiedzony przez całą zgraję krwiożerczych zombiaków. Jak inwazja zakończy się tym razem? Odpowiedź na to pytanie poznacie w grze mobilnej Adventures in Zombie World 2. Nie szykujcie jednak karabinów maszynowych oraz miotaczy ognia. W produkcji studia Toccata Technologies przyjdzie Wam przede wszystkim operować… opancerzonym samochodem.

Akcja produkcji Adventures in Zombie World 2 rozgrywa się w roku 2020, tak więc powiedzieć można, że w dosyć niedalekiej przyszłości. Fabuła apki opowiada nam o śmiercionośnym wirusie, który zabił połowę ludzkości, jednocześnie przyczyniając się do powstania ogromnej armii zombiakowych żołnierzy. Nasze zadanie? Stosunkowo dosyć proste: wsiąść do samochodu, odpalić silnik i przejeżdżać każdego wroga, na jakiego natrafimy.

adv

Do dyspozycji oddano nam w opisywanej grze nie jeden, lecz dwa tryby rozgrywki. To nie najgorszy wynik w przypadku apki, gdzie chodzi głównie o kierowanie wirtualnym pojazdem. Pierwszy typ zabawy polega na wykonywaniu powierzonych nam misji w różnych częściach świata, drugi to nic innego jak wszechobecny w dzisiejszych czasach Endless, gdzie mamy okazję śrubować własne rekordy punktowo-dystansowe.

Czterokołowcem uzbrojonym w przeróżną broń możemy kierować w różnych częściach mobilnej Europy. Pierwszym przystankiem jest Londyn, ale wystarczy ukończyć kilka kolejnych zadań, aby dotrzeć do… Warszawy. Powiem szczerze, że już dawno nie miałem okazji zagrać w apkę, w której mamy do czynienia z jakimkolwiek rodzimym akcentem.

adv1

Jeśli wydaje Wam się, że samochód w Adventures in Zombie World 2 prowadzimy tylko i wyłącznie po to, aby zdobyć jak największą liczbę punktów, tylko po części macie rację. Nie można bowiem w tym przypadku bagatelizować także wirtualnych pieniążków. Te zbieramy za każdego pokonanego zombiaka, a możemy kupić za nie ulepszenia dla naszego pojazdu oraz całkiem nowe i dużo efektywniejsze bryki.

Sterowanie w grze odbywa się za pomocą akcelerometru. Strzały wykonywane są automatycznie, chyba że zdecydujemy się na użycie ognistej broni albo turbodoładowania.

W kwestii grafiki, według mnie, nie jest najgorzej. Wprawdzie Adventures in Zombie World 2 to nie kolejna bardzo realistyczna produkcja, ale uważam, że tutaj należy wyjść z założenia, że nie każda apka musi mieć świetny trójwymiarowy wygląd.