Adventure Xpress – takich kurierów nam trzeba! [VIDEO]

0
612

Nie wiem, jak jest z Wami, ale ja mam do kurierów niesamowitego pecha. Raz w ogóle nie dostarczył mi przesyłki, raz przyszła nie pod ten adres, co trzeba, a jeszcze innym razem dostałem zamówiony przedmiot w dwóch kawałkach. Oczywiście, nie stworzyłem tego wpisu po to, by narzekać na usługi firm kurierskich. Chciałem jednak przedstawić, jak funkcjonuje jedna z nich – Adventure Xpress. Mimo że jest wyimaginowana, zdecydowanie wolę ją bardziej od UPS, GLS i innych.

Adventure Xpress kierujemy jednym z trzech głównych bohaterów. Sami decydujemy o tym, który jest dla nas najlepszy, jednak zanim do tego dojdzie, musimy odbyć praktyczną rozmowę kwalifikacyjną. Nie możemy przecież zapominać, że akcja produkcji rozgrywana jest w realiach firmy kurierskiej, która szczyci się bardzo skuteczną metodą na wysyłanie przesyłek do niebezpiecznych miejsc.

boss

Nie wiem tego dokładnie, ale jestem przekonany, że świat przedstawiany w Adventure Xpress to kraina rodem ze średniowiecza. Nie mamy tutaj do czynienia z telefonami, komputerami, a doręczyciel przesyłek nie używa samochodu, lecz wszędzie chodzi na piechotę. Szczególnie ten ostatni fakt jest bardzo istotny. To własnie przez niego musimy mierzyć się z niebezpiecznymi bandytami, którzy zrobią niemalże wszystko, aby wejść w posiadanie transportowanej przez nas paczuszki.

Jak doskonale wiecie za sprawą screenów, Adventure Xpress to kolejna na rynku „macz trójka”. Ataki wykonujemy tutaj poprzez łączenie ze sobą kolorowych run, a każda plansza składa się nie z jednego, lecz kilku pojedynków. Niestety, mimo że opisywana apka różni się sporo od swojej konkurencji, również mamy w niej do czynienia z limitem żyć, czego nigdy nie pochwalałem i pochwalać nie zamierzam.

boss1

Podczas gry mamy do ukończenia prawie 300 poziomów, gdzie czeka nas spora ilość przeciwników oraz cała masa przedmiotów do zdobycia. Ekwipunek dla bohatera to jedynie najbardziej podstawowe rzeczy (broń oraz strój wierzchni), ale – jak wiadomo – im lepszy miecz, tym większe obrażenia, a oto właśnie chodzi.

Łamigłówki charakteryzują się oryginalną grafiką i w przypadku Adventure Xpress również tak jest. Nie można narzekać na to, że autorzy stworzyli coś niemiłego dla oka, bo – jak doskonale to widzicie sami – każdy element został dobrze dopracowany, a wirtualny świat gry prezentuje się wręcz bajecznie, czyli tak, jak powinien.