A Good Snowman – czas ulepić bałwana! A nawet kilka!

0
593

Nie nastawiajcie się na to, że w Boże Narodzenie będziecie mogli całą rodziną pójść do parku i ulepić bałwana. Nie ominie Was jednak dobra zabawa, pod warunkiem, że zrobicie jedną rzecz  – pobierzecie na smartfona produkcję A Good Snowman. Już wiecie, co takiego będziecie w niej robić? Tak, tak – przyjdzie Wam tworzyć śnieżne ludziki!

Gierki, w których tworzy się kule z wirtualnego śniegu, a następnie układa w odpowiedniej kolejności, dekorując wszystko marchewką i starym kapeluszem, kojarzą się raczej z produkcjami typowo dla dzieci. A Good Snowman do takich się z pewnością nie zalicza, dlatego można z czystym sumieniem polecić ją nawet nieco starszym użytkownikom Androida.

Nie pytajcie o fabułę. W tym przypadku nie jest ona istotna. Jedyne, co musicie wiedzieć to to, że bohaterem jest czarny stwór wyglądający jak nos z kończynami, natomiast jego zadanie polega na lepieniu bałwanów. Jednego, a czasem nawet więcej! Proste, a wręcz banalne, prawda? Absolutnie nie!

W planszach przygotowanych w A Good Snowman do dyspozycji mamy określoną liczbę śniegu. Musimy stworzyć z niego człowieczka lub człowieczków, przygotowując małą kulę, nieco większą i największą. Łatwo się pomylić, bo przecież musimy transportować biały puch, a wykorzystać go można tylko raz. Staniecie więc na kwadratowym polu i już więcej śniegu na nim nie zobaczycie.

Świat gry nie jest bardzo rozbudowany, ale żeby odwiedzić każdy jego zakamarek potrzeba znacznie więcej niż kwadrans czy pół godziny. Warto mieć na uwadze, że A Good Snowman to minimalistyczne dzieło, gdzie nie ma Multiplayera oraz innych tego typu dodatków. Nie zdecydowano się nawet na stworzenie sklepiku z dodatkami i tak dalej. Kupujemy gierkę raz i dostajemy wszystko, co tylko oferuje. Bez dodatkowych opłat.

Jeśli chodzi o cenę, pewnie będziecie nieco zawiedzeni. 22 złote to całkiem sporo jak na produkcję mobilną. Według mnie, opisywana apka jest warta takich pieniędzy i gdyby zaszła taka potrzeba znów bym ją zakupił!