94% – taka Familiada, ale bez Strasburgera

0
923

Uczestnicy teleturnieju Familiada mają za zadanie wniknąć w umysły ankietowanych i znaleźć najczęściej podawane przez nich hasło. Dlaczego piszę Wam o tym właśnie teraz? Bo autorzy aplikacji 94% wymagają w zasadzie dokładnie tego samego. I wiecie co? To naprawdę jest świetna zabawa!

Na uwagę w opisywanej produkcji zasługuje nie tylko sam pomysł, ale również wygląd. O tym pierwszym na pewno jeszcze napiszę nieraz, dlatego zacznijmy od interfejsu. Od samego początku wydawał mi się oryginalny oraz wygodny w użytkowaniu i – nie skromnie mówiąc – muszę przyznać, że miałem rację w tej kwestii.

Po tym jak zdecydujemy się uruchomić 94%, naszym oczom ukazują się tabliczki z liczbami. Symbolizują one konkretne wyzwania, a dotykając którejkolwiek z nich, uzyskujemy dostęp do przygotowanego poziomu. Łącznie do dyspozycji oddano nam prawie 60 leveli, co nie jest może wynikiem rewelacyjnym, ale zdecydowanie wystarczającym do tego, by zabić nudę przez więcej niż godzinę czy dwie.

94

W grze stoi przed nami stosunkowo łatwe zadanie. Musimy odpowiadać na konkretne pytania tak, jak zrobiło to blisko sto procent ankietowanych. Przesuwając ekran rozgrywki w prawą stronę widzimy planszę z wartościami procentowymi konkretnych haseł, ale – rzecz jasna – na odpowiedzi musimy wpaść sami.

Jeżeli chodzi o przykładowe pytania dostępne w 94%, jedno z pierwszych z nich to „Co znajduje się w piórniku szkolnym?”. Co ciekawe, w gierce nie tylko mamy do czynienia z wyzwaniami tekstowymi, lecz również obrazkowymi. W tym drugim przypadku sytuacja ma się bardzo podobnie, tyle że naszym celem jest wypisywanie tego, co widzimy na załączonej fotografii.

941

Istnieje możliwość kupienia sobie w 94% dodatkowych podpowiedzi, ale wcale nie jest to konieczne do tego, by ukończyć wszystkie poziomy. Wiadomo, że z tego typu pomocami jest zdecydowanie prościej, ale – moim zdaniem – życie nie polega na tym, by iść na totalną łatwiznę.

Czy apka z tego wpisu ma jakąkolwiek wadę? Raczej trudno się jej doszukać, ale gdybym się uparł, skrytykowałbym autorów 94% za brak języka polskiego. Pytanie tylko czy nie jest to na swój sposób zaleta. W końcu szlifowanie języków obcych to w dzisiejszych czasach naprawdę ważna sprawa!