4444 – kto by tam pamiętał o 2048! [VIDEO]

0
372

Bulkypix jakiś czas temu wypuściło na rynek grę o dość intrygującej nazwie 4444. Nie chciało mi się wierzyć, że tak popularne studio zdecydowało się na przerobienie 2048 i – nieskromnie mówiąc – miałem w tej kwestii absolutną rację. Wspomniana gra nie ma nic wspólnego z dawnym matematycznym hiciorem, jednak i tak warto poświęcić jej kilka wolnych chwil. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym wpisie.

W 4444 nie musimy nic liczyć ani nawet wykazywać się jakąkolwiek wiedzą z zakresu nauk ścisłych. Nie można jednak tej gry wrzucić od razu do jednego wora z produkcjami, które wymagają jedynie bezsensownego naciskania przycisków. Bądź co bądź, jest to cały czas typowa łamigłówka, gdzie liczy się przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia.

4444

Plansza w grze składa się z kilku bądź kilkunastu kwadratów. Naszym zadaniem jest zmienianie kolorów poszczególnych figur w taki sposób, aby na samym końcu wszystkie elementy levelu były jednolite. Proste? W teorii może i tak, ale w praktyce zdecydowanie nie. Przede wszystkim ze względu na ograniczoną ilość kwadratów, z jakich skorzystać możemy w poszczególnych etapach.

Poza standardowymi obiektami w 4444 występują również figury zmieniające swój kolor oraz takie, które dostosowują się do aktualnego wyglądu planszy. Możliwości wykorzystywania ich jest całe mnóstwo, ale pisać o nich tutaj nie będę. Bulkypix przygotowało 12 etapów tutorialowych, które zdecydowanie lepiej ode mnie wyjaśnią Wam „co, z czym i dlaczego”.

44441

Apka oferuje nam trzy główne metody zabawy. Jedna z nich nastawiona jest na liczbę ruchów, druga czas, a trzecia jest typową rozgrywką typu Endless, w której gramy tak długo, jak tylko jesteśmy w stanie.

Niestety, mimo że grę pobrać można za darmo, większość dostępnych w niej plansz kosztuje. Możemy skusić się na kupienie poszczególnego działu za nieco ponad 3 złote albo też zdecydować na odblokowanie wszystkich etapów za około 8 złotych. Wybór zależy przede wszystkim od tego, czy chcemy skupić się na jednym typie rozgrywki czy wręcz przeciwnie.

Trudno napisać cokolwiek w kwestii oprawy graficznej zastosowanej w 4444Moim skromnym zdaniem, opisywana gra prezentuje się całkiem okazale ze względu na fakt, iż jest barwna i nie widać w niej większych niedoskonałości. Czy będziecie uważać podobnie, szczerze mówiąc, ciężko mi powiedzieć.