2048 World Championship – pomysł świetny, ale błędów od groma

0
566

Nie ma się co dziwić, że wpadł ktoś wreszcie na pomysł stworzenia czegoś takiego jak 2048 World Championship. Klasyczna wersja gry, w której dodaje się ze sobą tabliczki z cyferkami, aż prosiła się o najprawdziwszy w świecie Multiplayer. Niestety, chyba nikt nie myślał o tym, że apka debiutująca i polecana w Google Play będzie miała aż tak wiele błędów, które bardziej będą do niej zniechęcały, niż na odwrót.

Przy pierwszym kontakcie z 2048 World Championship można odnieść wrażenie, że jest to wyjątkowo skomplikowana produkcja. Chociaż oferowany jest tutaj tylko jeden sposób na zabicie nudy, kilka przycisków w menu głównym może nieco namieszać w głowie. Zupełnie, ale to zupełnie, niepotrzebnie.

2048(1)

Co łatwe do przewidzenia, gierka z tego wpisu pozwala nam na rozgrywanie pojedynków w klasycznej rozgrywce znanej z 2048. W Klasycznym trybie liczy się nasz ogólny wynik, natomiast w Arcade – suma z siedmiu uzyskanych combosów. Niestety, tylko dwukrotnie udało mi się wypróbować zabawę w praktyce. Raz po prostu apka się wyłączyła, a raz… stwierdzono, że mam zbyt wolne łącze, chociaż gram w dużo bardziej wymagające gry i nigdy z czymś takim się nie spotkałem.

2048 World Championship prezentuje się całkiem nieźle. Jak na dość nieskomplikowany tytuł, oferuje sporo możliwości i funkcji. Skrzynka wiadomości, dzienne nagrody, globalny ranking czy też sklepik – to tylko przykłady tego, co można spotkać w opisywanej aplikacji. Nie powiem, zrobiło to na mnie wrażenie. Szkoda tylko, że błędy nie do końca pozwalały mi się cieszyć z tych wszystkich zakładek i skrywanych w nich opcji.

2048

Mimo że aplikacja z tego wpisu skupia się głównie na rozgrywce wieloosobowej, można pograć sobie w niej również w pojedynkę. Pozostaje pochwalić autorów 2048 World Championship za danie nam takiej możliwości. Niestety, jest jeden, ale dość istotny, problem – bez połączenia z siecią i tak tutaj nic nie zdziałacie, bo gierka po prostu się nie uruchomi.

Odinstalowałem – póki co – 2048 World Championship, ale mam nadzieję, że to tylko przejściowy etap. Za dwa, trzy tygodnie znów dam tej produkcji szansę. Jeżeli tym razem nie będę musiał jej co kilka sekund uruchamiać ponownie, kto wie, może stanie się moją ulubienicą?