2048 Heroes 3D – klasyczna łamigłówka w świecie fantasy

0
559

Jeszcze kilka miesięcy temu nie było w autobusie czy metrze co najmniej jednej osoby, która nie „pykałaby” w popularną łamigłówkę o nazwie 2048. Można powiedzieć, że wspomniana gierka najlepsze czasy ma już za sobą. Od niedawna jednak prym wśród podobnych produkcji wiedzie 2048 Heroes 3D, która na pewno przypadnie do gustu tym wszystkim, co mają alergię na matematyczne symbole.

W momencie, gdy klasyczne 2048 przeżywało swoje najlepsze chwile, powstało wiele strategii, które pozwalały na ukończenie zabawy w krótkim czasie. Prawdopodobnie każdy z Was odkrył już wiele z nich i raczej łączenie ze sobą kwadracików z liczbami nie sprawia mu jakichkolwiek problemów. Moim zdaniem, mimo to, warto sprawdzić 2048 Heroes 3D. Bo, po pierwsze, pomysł na gierkę jest naprawdę godny pochwały, a po drugie – rozgrywka naprawdę potrafi zająć nieco wolnego czasu.

cc

Trójwymiarowy świat przedstawiany w opisywanym tytule jest ściśle związany z postaciami fantasy. Na porządku dziennym są tu przede wszystkim orkowie, choć można spotkać także cyklopów, elfów oraz zakapturzonych czarodziejów. Autorzy gry nie zdecydowali się na wyposażenie żadnego z bohaterów w jakąkolwiek umiejętnością specjalną. Czy to dobrze, czy nie, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Według mnie, fajnie, że nie skomplikowano za bardzo prostej do wytłumaczenia zabawy.

Jeżeli graliście w 2048, od razu załapiecie, o co dokładnie chodzi w 2048 Heroes 3D. Do dyspozycji oddaje się tu nam planszę składającą się z dziewięciu pól, na którym z każdym naszym ruchem pojawia się głowa reprezentująca jedną ze wspomnianych wyżej ras. Cel numer jeden polega na łączeniu ze sobą postaci w taki sposób, aby powstały z nich kolejne. I tak aż do uzyskania pełnej planszy z najwyżej notowanym osobnikiem.

cc1

O ile, w kwestii kolejności, z liczbami nikt nie powinien mieć problemu, z orkami i ich fantastycznymi braćmi jest już zdecydowanie trudniej. Na samym początku ciężko jest zapamiętać, gdzie dokładnie w hierarchii znajdują się poszczególne osobistości. Na szczęście, po prawej stronie ekranu umieszczono specjalny rozwijany pasek z małą ściągawką.

2048 Heroes 3D nie jest może czymś, co – szczególnie mistrzów 2048 – potrafi wciągnąć na wiele dni. Według mnie jednak niejedno z Was i tak straci dla tej produkcji głowę. Swego rodzaju motywacją na pewno będzie dla Was ranking wyników oraz achievementsy.