1010 – kolorów nie łączymy, ale zabawa i tak jest!

0
1698

Producenci gier mobilnych przyzwyczaili nas do tego, że wśród świeżynek dostępnych w Google Play zawsze znajduje się co najmniej kilka apek z gatunku match-3. Tym razem wielu tego typu układanek zabrakło, ale to nie powód, by miłośnicy podobnych produkcji chodzili przez tydzień ze spuszczonymi głowami. Oto bowiem nadeszła era 1010!

Mimo że gierka 1010 zbiera bardzo dobre recenzje, nie ma co ukrywać, że nie jest czymś, nad czym można byłoby się zachwycać przez wiele godzin. Jest to kolejna mobilna łamigłówka, ale wyróżnia ją oryginalna, aczkolwiek dość prosta, rozgrywka, a to właśnie głównie tego brakuje od dłuższego czasu ludziom regularnie odwiedzającym Google Play.

1111

Zadaniem gracza w opisywanej produkcji jest układanie wirtualnych kostek na planszy składającej się z dziesiątek malutkich kwadracików. Na dole ekranu znajdują się trzy elementy, jakie możemy w danym momencie umieścić. Nie mamy okazji do ich zmieniania ani modyfikowania, przez co wielokrotnie nad konkretnym ruchem musimy się zastanowić. Jeżeli bowiem okaże się, że na polu gry brakuje miejsc do postawienia jakiegokolwiek klocuszka, przegrywamy i musimy zaczynać zabawę od nowa.

Rozgrywka w 1010 polega na zdobywaniu punktów. W jaki sposób je uzyskujemy? Kompletując cały rządek pikseli. Mogę Was uspokoić, że nie wymaga się tu od nas kolorystycznych dopasowań, ale prawda jest taka, iż jest to niewielkie pocieszenie.

Na pewno gra z tego wpisu nie byłaby tak trudna, gdyby nie fakt, że klocki przydziela się w niej automatycznie. Oczywiście, inną sytuację raczej trudno sobie wyobrazić. Niestety, trzeba mieć na uwadze, iż w 1010 występuje pewna zależność – im więcej „oczek” mamy na swoim koncie, tym gorsze dla nas klocuszki pojawiają się na ekranie. Przykre, jednak prawdziwe.

11111

Wyniki uzyskane w apce od studia Gram Games możemy porównywać z tymi, jakie osiągają nasi znajomi. Jeżeli chodzi o typowo poboczne funkcje, w zasadzie to w tym przypadku tylko tyle. Nie oznacza to oczywiście, że nie warto zawracać sobie głowy  1010. Wręcz przeciwnie, moim zdaniem, jest to znakomity przykład typowego zabijacza nudy, który powinien znaleźć się w pamięci smartfona każdego szanującego się gracza.

Czy jest sens pisać tutaj o grafice? Raczej nie. W łamigłówkach efekty wizualnie schodzą na odległy plan i raczej nikt nie zawraca sobie nimi głowy. A nawet jeżeli jesteście wyjątkiem, 1010 powinno zrobić na Was pozytywne wrażenie.