100 PICS Quiz – obrazkowa zgadywanka dla tych, co się ciągle nudzą

0
1164

Szczerze powiedziawszy, nie myślałem, że jeszcze kiedykolwiek będzie mnie bawić zgadywanie logotypów różnych firm. Na szczęście, za sprawą gry o nazwie 100 PICS Quiz odkryłem, iż nie warto mówić „nigdy” i to nawet zabawom, które wydają się już znane na wskroś.

Wstęp w moim wykonaniu okazał się nieco oszukany, bo w produkcji 100 PICS Quiz nie tylko chodzi o zgadywanie grafik związanych z popularnymi markami. Zgodnie z tym, co mówi nam nazwa apki, przychodzi nam w niej szukać rozwiązań dotyczących różnych obrazków, a więc takich gdzie występują też ludzie, zwierzęta i mniej lub bardziej znane przedmioty.

quiz

Zabawa dostępna w 100 PICS Quiz jest wyjątkowo prosta, a jednocześnie potrafi skutecznie zatrzymać nas przy smartfonie. Każde wyzwanie polega na wpisaniu w odpowiednich kratkach tego, co znajduje się na pierwszym planie konkretnego zdjęcia. Testowe materiały to dość standardowe obrazki, ale – na szczęście – możemy dokupować sobie kolejne, dzięki czemu zabawa może trwać, trwać i trwać.

Podczas wykonywania zadań, zdjęcia podzielone są na równe części. Wszystkie z nich zakrywają obrazek i – jak pewnie się domyślacie – chodzi właśnie o to, by jak najmniejszym kosztem dowiedzieć się, co znajduje się na fotce. Dlaczego poruszyłem tutaj kwestię pieniędzy? Bo usunięcie nieprzezroczystego pola to niezupełnie darmowa czynność.

quiz1

Prawidłowe rozwiązanie pozwala nam powiększać konto o dodatkowe monety. To właśnie dzięki nim zyskujemy nowe zestawy zdjęć, a do tego stać nas na korzystanie z power-upów. Co znalazło się wśród dodatków? Między innymi, narzędzie do usuwania liter oraz nakierowywania nas na odpowiedź.

Autorzy 100 PICS Quiz zapewniają, że w ich dziele znajduje się obecnie ponad dziesięć tysięcy obrazków (dostępne są w ponad stu różnych kategoriach!) i każdego tygodnia liczba ta będzie się powiększać. Ciężko stwierdzić, czy na obietnicach się nie zakończy, ale już teraz można powiedzieć, że gierka z tego wpisu to naprawdę solidny sposób na zabicie nudy. I to zarówno tej krótkiej, jak i tej, która ciągnie się w nieskończoność.