100 Pics Puzzles – takie układanki nigdy się nie nudzą!

0
428

Mimo że w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji niemal każdą grę, jaką tylko sobie wymarzymy, niektóre zabawy nigdy nie wychodzą z obiegu. Mowa tu, między innymi, o klasycznych puzzlach, które – choć do porywających nie należą – na pewno skutecznie potrafią zabić nudę, co najlepiej udowadnia mobilna produkcja 100 Pics Puzzles.

Opisywana gra już w samym swoim tytule obiecuje nam setki obrazków, ale – niestety – aż tak kolorowo z nią nie jest. Co prawda, dostajemy w 100 Pics Puzzles do dyspozycji całkiem sporą ilość układanek, ale żeby uzyskać dostęp do większości z nich, potrzebujemy wirtualnych pieniążków, które dostajemy za prawidłowo ukończone wyzwania.

puzzle

Na wstępie skorzystać możemy z trzech grup puzzli. Jedna z nich to zbiór różnorakich obrazków, druga owoców, natomiast trzecia daje nam okazję do podziwiania wszelkiej maści krajobrazów. Każdą z plansz przejść możemy na cztery sposoby. Im pokaźniejszą ilość elementów wybierzemy, tym lepsza nagroda po wykonaniu zadania. Najmniej uzyskać można jedną monetę, a najwięcej – piętnaście.

Co do samego układania, w przypadku 100 Pics Puzzles nie można się przyczepić do czegokolwiek. Kształty z mniejszą bądź większą liczbą dziurek czy „garbów” łatwo nanosi się na plansze i nie zdarzają się sytuacje, by którykolwiek z nich postanowił odmówić posłuszeństwa. Na pewno dużo gorzej sprawa ma się z wyglądem apki, ale o tym napiszę więcej za chwilę.

Dodatkowo płatnych pakietów układanek jest od groma. Wśród nich znajdują się, między innymi, te związane z kreskówkami, sloganami telewizyjnymi, Walentynkami, zwierzakami, a nawet… wakacjami. Wniosek może być zatem tylko jeden – 100 Pics Puzzles nie pozwala się nudzić przez co najmniej kilka długich godzin.

puzzle1

Gdybym miał się do czegoś przyczepić w opisywanej aplikacji, bez dwóch zdań byłby to wygląd. Interfejs 100 Pics Puzzles pozostawia wiele do życzenia pod względem graficznym. Nie można zarzucić mu braku czytelności czy też innych podstawowych cech, ale prawda jest taka, że jeszcze wiele potrzeba, by uzasadnione było nazywanie dzieła studia Poptacular pięknym i pozbawionym wszelakich wad.

Jeżeli chodzi o ceny pieniążków dostępnych w 100 Pics Puzzles, najmniejszy pakiet, wystarczający na jeden zbiór puzzli, to wydatek rzędu czterech złotych. Porządna dawka monet to natomiast minimum trzy „dyszki”.